Üretim

Aktürk Andezit olarak her gün daha farklı ürünleri inşaat sektörüne kazandırmaktayız. Dış cephe, iç mekan, yer döşeme taşları, dış cephe kaplama taşları, basamak, küpeşte (Harpuşta), oluk, bordür üretimi ve imalatı yapmaktayız. Binalarda estetiğe önem veren dış cephe süslemeleri yapmaktayız. Taş oymacılığı ile taşı sanata çevirmekteyiz. İnşaat sektöründe her ihtiyacı karşılayacak çeşitlerimiz mevcuttur. Özellikle son zamanlarda inşaat sektöründe insanlar daha çok estetiğe yönelmekteler. Fotograf galerimizde de görebileceğiniz çeşitli şekillerde barbekü, şömine, pencere ve kapı kenarları, süslemeciliği, bahçe duvarlarında kullanılacak süslemeler ve isteğe göre değişik alternatifler geliştirmekteyiz.

Andezit taşlar ile üretilen ürünler

Bir çok farklı eleman olarak andezit taşları görmek mümkündür. Bunlardan bazıları; Andezit plaka taşı,  duvar kaplama plakaları.  Andezit bordür taşı, döşeme taşları, kaldırım plakaları  Andezit oluk taşı, bordür kenarı su olukları. Andezit küp taşı olarak istenilen ebatlarda Aksaray OSB deki fabrikamızda üretim yapılmaktadır. Farklı kalınlık ve boyutlarda üretimleri de yapılarak her alanda kolayca kullanılabilirler.

1. Andezit doğal taşı kaldırımlarda kullanıldığında kaymaz bir malzemedir. Bu nedenle rampalarda, merdivenlerde ve eğimli yüzeylerde kullanışlıdır.

Duvarlarda kaplama olarak kullanıldığında ısı kaybını önler, yazın serin kışın sıcak tutar. Duvar kaplamaları yapılırken duvarın tamamı veya belli bir kısmı andezitle kaplanabilir.

2. Zemin kaplaması olarak döşemelerde, tretuvar kaplamalarında, merdiven basamaklarında, engelli rampalarının kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır

3. Andezit doğal bir taş olduğundan boyamaya gerek yoktur ve farklı renklerde bulunup rengini kaybetmez. Kardan, yağmurdan, rüzgardan etkilenip rengi değişmez. Aşınmaya dayanıklı bir malzemedir.

4. Park ve bahçelerde, dekoratif bir özelliğe de sahip olduklarından bank, çiçeklik, dekoratif çeşmeler, barbekü, mezar taşları, dekoratif bahçe çitleri ve diğer şehir mobilyalarında kullanılırlar harpuşta, söve, çiçeklik gibi elemanların yapımında kullanılır.

5. Farklı işlemlerden geçerek cilalı veya cilasız olarak dekoratif özellik katılabilir.